Omegnsturnering 2014-2015

Resultatliste

RESULTATLISTE
OMEGNSSKYDNING 2014-15 OMGANG 4 POSTEN

 

 

Holdkonkurrence: BK1 Hold

1Postens Skytteforening
107245Tobias Nørlund HernvigKlasse: BK1198/12
113166Jonas Graabæk JakobsenKlasse: BK2197/05
108870Nikolaj K.E. WaldstrømKlasse: BK2195/04
115141Andreas Fensten KvistKlasse: BK2194/05
Total784/26

2Skanderborg-Stilling Skytteforening
107021Jeppe RamusKlasse: BK1195/04
115255Rasmus Sandberg BlomgrenKlasse: BK2195/02
113774Jakob Høgh NielsenKlasse: BK3191/03
114052Thomas Høgh NielsenKlasse: BK3182/01
Total763/10

 

 

Holdkonkurrence: BK2 Hold

1VBFs Skyttelaug Hinnerup
114220Sebastian Elbinger PedersenKlasse: BK3195/07
108127Theis Norre MikkelsenKlasse: BK2192/00
119847Jens Nicolai Bøje PedersenKlasse: BK4190/04
117047Mark FrøsigKlasse: BK3186/01
Total763/12

 

 

Holdkonkurrence: BK3-4 Hold

1Postens Skytteforening
119995Modou Oliver JahKlasse: BK4192/05
113860Sebastian Friis BuggeKlasse: BK3185/02
113167Mikkel GraffKlasse: BK4183/01
119994Yousef BakarKlasse: BK4181/02
Total741/10

 

 

Holdkonkurrence: Junior 1-2 Hold

1Postens Skytteforening
97090Frederikke Halgreen BaandKlasse: J2198/07
115125Emilie HoldeKlasse: J2196/05
83162Valentin RøjelKlasse: J2196/05
113164Niels Fensten KvistKlasse: J2195/07
Total785/24

2VBFs Skyttelaug Hinnerup
104775Simon OutzenKlasse: J2197/06
23929Mai Munk SørensenKlasse: J1197/07
108125Matias Rechnitzer EriksenKlasse: J2196/05
104261Bjørn VoigtKlasse: J2193/06
Total783/24

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold

1VBFs Skyttelaug Hinnerup
102102Magnus MikkelsenKlasse: BK1200/14
104775Simon OutzenKlasse: J2197/06
114220Sebastian Elbinger PedersenKlasse: BK3195/07
108127Theis Norre MikkelsenKlasse: BK2192/00
Total784/27

2Postens Skytteforening
107245Tobias Nørlund HernvigKlasse: BK1198/12
113166Jonas Graabæk JakobsenKlasse: BK2197/05
115125Emilie HoldeKlasse: J2196/05
119995Modou Oliver JahKlasse: BK4192/05
Total783/27

3Galten Skytteforening
117889Tobias Hvidberg NielsenKlasse: BK4196/07
104624Mads ThomsenKlasse: BK2195/03
93579Lucas Bech PiihlKlasse: BK2195/03
95583Markus Bech PiihlKlasse: J2185/02
Total771/15

4Skanderborg-Stilling Skytteforening
107021Jeppe RamusKlasse: BK1195/04
115255Rasmus Sandberg BlomgrenKlasse: BK2195/02
107022Stinna RamusKlasse: J2193/04
114052Thomas Høgh NielsenKlasse: BK3182/01
Total765/11

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK1
1102102Magnus Mikkelsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup200/14
2107245Tobias Nørlund Hernvig09-914 Postens Skytteforening198/12
3107021Jeppe Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening195/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK2
1113166Jonas Graabæk Jakobsen09-914 Postens Skytteforening197/05
2108870Nikolaj K.E. Waldstrøm09-914 Postens Skytteforening195/04
3104624Mads Thomsen09-912 Galten Skytteforening195/03
393579Lucas Bech Piihl09-912 Galten Skytteforening195/03
5115255Rasmus Sandberg Blomgren09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening195/02
6115141Andreas Fensten Kvist09-914 Postens Skytteforening194/05
7105686Axel Jarland09-902 Odder Skytteforening193/02
8108127Theis Norre Mikkelsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup192/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK3
1114220Sebastian Elbinger Pedersen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup195/07
2113774Jakob Høgh Nielsen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening191/03
3112717Victor Sloth Sværdborg09-901 Skytteklubben DSB/ASF189/05
4117047Mark Frøsig09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup186/01
5113860Sebastian Friis Bugge09-914 Postens Skytteforening185/02
6114052Thomas Høgh Nielsen09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening182/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK4
1117889Tobias Hvidberg Nielsen09-912 Galten Skytteforening196/07
2119995Modou Oliver Jah09-914 Postens Skytteforening192/05
3119847Jens Nicolai Bøje Pedersen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup190/04
4117148Thor Fogde09-901 Skytteklubben DSB/ASF189/03
5M0002Mads Stampe09-902 Odder Skytteforening188/02
6M0001Magnus V S Eriksen09-902 Odder Skytteforening186/01
7117888Christian Hoten Frengler09-912 Galten Skytteforening185/00
8113167Mikkel Graff09-914 Postens Skytteforening183/01
9119994Yousef Bakar09-914 Postens Skytteforening181/02
10120169Balder Sonne Hjulmand09-914 Postens Skytteforening177/01
11119846Rasmus Langberg Kivilaid09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup173/01
12119997Nicklas Olesen09-914 Postens Skytteforening173/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J1
126538Mathias Kruse Petersen09-901 Skytteklubben DSB/ASF199/06
223929Mai Munk Sørensen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup197/07

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J2
197090Frederikke Halgreen Baand09-914 Postens Skytteforening198/07
2104775Simon Outzen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup197/06
3108125Matias Rechnitzer Eriksen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup196/05
3115125Emilie Holde09-914 Postens Skytteforening196/05
383162Valentin Røjel09-914 Postens Skytteforening196/05
6113164Niels Fensten Kvist09-914 Postens Skytteforening195/07
7115929Kasper Emil Hebsgaard09-901 Skytteklubben DSB/ASF195/04
8104273Mikkel Vendelbo09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup195/03
9104261Bjørn Voigt09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup193/06
10107022Stinna Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening193/04
11115516Mathias Kjærgaard Larsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup193/03
1295583Markus Bech Piihl09-912 Galten Skytteforening185/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG
179949Mathias Nielsen09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup185/00
2108635Nanna Ramus09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening163/02